Криниця неймовірних вражень – місто Діярбакир

Відпочинок в Туреччині не обмежується лише морем і сонцем, ця країна багатогранна, загадкова та багата на рідкісні пам’ятки. Тут кожен знайти для себе заняття по душі. Тури до Туреччини в маловідомі містечка коштують на порядок дешевше, ніж до блакитного узбережжя. Тому щоб познайомитися з історією та культурою країни, краще вирушати до Діярбакир.

У списку самих стародавніх міст на турецькій землі він стоїть одним з перших. Точної дати заснування немає, але вченими встановлена вигадана – 5-7 тисяч років до нашої ери. Тому руїни стародавнього міста неймовірно важливі не лише для Туреччини, але й для всього світу.  Першим правителем міста, втім, як і його засновником, був Мітаній. Його правління було недовгим – землі захопив Олександр Македонський.

Після його смерті в 115 році влада перейшла до Римської імперії. Збіг сприятливих обставин – вплив сильної руки правителя та розташування поселення поблизу Шовкового шляху, сприяли його швидкому збагаченню та розвитку. При розкопках археологами був відмічений цей факт, а знайдені артефакти стали неоцінимою культурною спадщиною.

В ті часи місто було назване римлянами – Аміда. Значно пізніше, за часів правління турків-сельджуків, привласнена нова назва міста – Діярбакир, яка звучить і до цих пір.

Найцікавіші пам’ятки

Вся багатовікова історія міста немов на долоні представлена серед пам’яток. Туристи зможуть побачити її своїми очима, слід лише відвідати наступні місця:

  1. Кам’яний міст на річці Тигр. Споруда зводилася при правлінні Римською імперією в VI столітті. Якість роботи можна оцінити вже тим, що пам’ятка не лише прекрасно збереглася до наших часів, але й продовжує функціонувати належним чином! Секрет такої унікальної міцності криється з вибраному матеріалі – чорний базальт. Дана гірська порода відрізняється підвищеною міцністю, стійкістю до сейсмічних коливань, а також привабливим зовнішнім виглядом.
  2. Караван-сарай Хасан Паші – заїжджий двір стародавніх часів, зведений тут по розпорядженню Хасана Паші Хани в 1573 році. Призначався караван-сарай для ночівлі подорожніх з Шовкового шляху, а також їх тварин, але часто використовувався також для прийняття почесних гостей. Цікаво те, що з розпорядження турецької влади в 2003 році тут була проведена тотальна реконструкція. В ході неї зовнішній вигляд і контури архітектури давніх епох були збережені, а ось номери усередині тепер мають сучасний інтер’єр і новітнє технічне оснащення. Кожен турист має можливість оселитися тут, адже заїжджий двір працює за призначенням і зараз.
  3. Кріпосні стіни Діярбакир. Потужні кам’яні стіни низкою сполучають 16 башт в одну лінію, яка тягнеться на 5,5 кілометрів. Довжина всього на декілька кілометрів поступається найдовшій споруді подібного типу на землі – Великій Китайській стіні. Вченими була встановлена зразкова дата зведення кріпосних стін – 354 рік. Не дивлячись на довгі століття служби, багаточисельні облоги та військові дії, споруда прекрасно збереглася до нашого часу та залишила на собі відбитки культури й традиції різних правлячих династій. Наприклад, в 1534 році ворота були майстерно прикрашені різьбленими зображеннями драконів, коней, биків та орлів. Даний витвір мистецтва туристи можуть побачити на власні очі й наявно відчути атмосферу минулих епох.
  4. Кам’яний місто-музей Мардін. Десятки подібних міст-пам’яток розкидані по території сучасної Туреччини та вважаються унікальними, але Мардін відрізняється від всіх. На обширній території комплексу збереглися руїни амфітеатру, військової цитаделі, мусульманської школи для хлопчиків медресе, церкви Кирклар  Килисеси.

Тури до Туреччини часто включають екскурсійні програми від готелів, які ставлять в обов’язковому порядку відвідини не менш цікавих місць – Апостольська церква Святого Киракоса, Вірменська церква Діви  Марії, фортеця міста Едесия.

Де краще всього зупиниться європейському туристові?

Вибір готелів в Діярбакирі величезний і тому всі туристи можуть розміститися з комфортом. Тут представлені апартаменти від 5 зіркових готелів з унікальною пропозицією All inclusive ultra до простих і недорогих готельних номерів. 

Серед готелів найвищого рангу даного курорту можна перерахувати найпопулярніші – Radisson Blu Hotel Diyarbakir, Mitannia Regency Hotel, Ramada by Wyndham, Sv Business Hotel. Тут жильцям будуть надані різні послуги: обслуговування багатомовного персоналу на найвищому рівні, цілодобове обслуговування номерів, безкоштовне користування Інтернетом та інший сервіс.

Для економних туристів пропонуються номери в готелях з 4 і 3 зірками, а також в готелях на вибір:

  • Diyarbakir Otel 3;
  • Koprucu Hotel – хостел;
  • Hotel Kaplan 3;
  • Hotel Kaya 4.

Мешкання в перерахованих готелях дозволить заощадити значні кошти для відвідин захоплюючих екскурсійних програм і на харчування в місцевих кафе та ресторанчиках.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *