Дідім – стародавня частина Туреччини

Серед всіх інших курортів Туреччини можна відзначити найзагадковіше, стародавнє та до кінця не розгадане невелике містечко Дідім. Тури до Туреччини до Егейського моря дуже популярні, а даний молодий курорт з кожним роком приваблює все більше уваги туристів.

Курортний Дідім починає свою історію з IV століття та переповнений легендами й віруваннями давніх людей. Згідно з міфами, саме тут були народжені на світ боги Аполлон та Артеміда, храми яким встановлені поблизу. Сюди прибували єгипетський фараон Нехо II, значно пізніше й сама Клеопатра. Розкопки тут підтверджують всі припущення та доводять, що в стародавні часи тут мешкали оракули роду Бранхідів.

Перераховане вище вже викликає цікавість і бажання побачити своїми очима старовини. Проте мандрівникам варто пам’ятати, що кількість цікавих місць в Дідімі настільки велика, що потрібно не менше тижня, щоб оглянути все.

Клімат і пляжі курорту

Біля берегів Егейського моря поблизу Дідіма переважає середземноморський клімат. Тут весна та літо спекотні, а осінь та зима вологі й дощовиті. Тому холодів як таких тут не буває зовсім, а погода практично весь рік сприятлива для відвідин екскурсій. 

З початком курортного сезону повітря тут прогрівається у травні до 35℃. Тому тут приємно купатися та загоряти до кінця вересня включно. Як і в багатьох інших курортах, в Дідімі переважають бухти, приховані від вітрів серед скель та у пишній зеленій рослинності.

Пляжі курорту не можна назвати повністю піщаними або комбінованими. Переважає покриття з м’якого світлого піску, але зустрічаються й ділянки покриті дрібною галькою. Найбільший та найулюбленіший туристами пляж – Алтинкум, що в перекладі з турецької мови означає «золотий пісок». Головна винагорода цього місця – почесний Блакитний прапор ЮНЕСКО, який присуджується щорік за виняткову чистоту води та узбережжя, наявність всіх необхідних зручностей.

З причини того, що пляж виключно зручний, вхід у воду пологий – тут завжди багатолюдно. Тому туристи, що бажають тиші та спокою можуть відвідати приміські віддалені пляжі. Море там не менш чисте й купатися так само приємно, але слід самостійно поклопотатися про комфорт перебування.

Історичні пам’ятки

Тури до Туреччини у курортний Дідім славляться прекрасною пляжною відпусткою, але тут є на що поглянути. Починати огляд пам’яток слід з найцікавішого:

 1. Древнє місто Прієн. Руїни збереглися до наших днів в досить хорошому стані й тому туристи зможуть перейнятися неймовірною атмосферою. В підніжжя горба Мікале місто було засноване Епітом в XI столітті до н. е. Прієну належали дві гавані, тому основний прибуток мешканці отримували від торговельних стосунків. У IV столітті під впливом природних сил найближча річка Меандр вдалася до моря, від чого берегова лінія значно віддалилася від міста. З причини цих змін і швидкого розгрому персами, Прієн довелося перенести в інше місце. Проте це не врятувало місто від швидкого запустіння. Останки древнього Прієна демонструють туристам його минулу потужність і багатство. Тут можна побачити руїни міських терас, античного театру, жилах споруд, жертовника, базиліки, храмів.
 2. Священний шлях – це незвичайне місце, овіяне великою кількістю легенд. Перш за все назву пам’ятка отримала тому, що в стародавні часи сюди приїжджали священики з храму у Дельфах та жили у селі лише вони. Веде даний шлях навпростець до прекрасних храмів Аполлона та Артеміди. Раніше Священну дорогу прикрашали статуї Бранхидів та богів, але до наших днів частина з них збереглася й тепер знаходиться в музеях країни.
 3. Храм Аполлона був місцем проведення релігійних свят та обрядів священнослужителями з Дідіма. Раз в чотири роки у величного храму проводилися спортивні змагання та концертні виступи музикантів. Храм зберігся погано за сотні років, проте за допомогою фантазії туристи можуть уявити собі велич даної споруди.

При готелях в курортному Дідімі організовуються одноденні екскурсії для відвідин пам’яток. Туристів до місця транспортує комфортабельний трансфер у супроводі гіда. Деякі маршрути можуть захоплювати кілька пам’яток за раз та включати до вартості обід. 

Особливості регіону та шопінг

З причини того, що містечко Дідім туристичне та має добре розвинену інфраструктуру, тут є все необхідне. Розваги можна знайти до душі як вдень, так і вночі. 

Для шопінгу підійде критий міський ринок, де продається практично все. Didim Yeni Pazari розташований поряд з вокзалом і відрізняється від інших місцевих магазинів низькою вартістю товарів. Туристи можуть тут провести багато часу та вигідно придбати:

 • свіжі морепродукти;
 • сезонні фрукти та овочі;
 • шкіряне взуття та одяг;
 • текстиль для будинку місцевого виробництва;
 • турецькі солодощі та горіхи;
 • сувеніри та різні приємні дрібниці.

З торговцями заведено торгуватися, але це не лише спосіб збити ціну, а ціла культура та давній звичай, якого іноземцям слід дотримуватися.

Кращі готелі для європейського туриста

За статистикою, понад 65% всіх туристів обирають Туреччину через популярний у всьому світі All inclusive. У Дідімі велика кількість чудових готелів, що надають такий та ще й за помірну ціну.

Поза сумнівом, відпочинок в п’ятизіркових готелях тут для туристів буде царським. Більшість з них займають першу пляжну лінію та величезну територію. Тому гості зможуть користуватися всіма послугами та опціями. Кращі готелі з 5 зірками у Дідімі це:

 • Buyuk Anadolu Didim Resort Hotel;
 • Didim Beach Resort Aqua & Elegance Thalasso;
 • The Roxy Luxury Nature;
 • Tuntas Beach Hotel Altinkum;
 • Venosa Beach Resort & SPA.

Головний привілей цих готелів у тому, що, окрім максимальної кількості позитивних відгуків від туристів, тут велика кількість безкоштовних послуг для гостей.

Доступніші ціни пропонують готелі з 4 зірками. Територія таких дещо менша, ніж у п’ятизіркових, проте сервіс на високому рівні, а тому туристи тут будуть оточені турботою та увагою багатомовного персоналу. Також на території працюють пункти обміну валют, бюро організації екскурсійних одноденних програм. Серед таких на увагу заслуговують:

 • Ramada Resort by Wyndham Akbuk;
 • The Holiday Resort Didim;
 • Carpe Mare Beach Resort;
 • Aegean Park;
 • Mandalya Gardens Hotel;
 • Hotel First Classclub Tarhan Beach Hotel.

Найекономніші тури в 3-зіркові готелі. Тут туристи можуть не лише добре відпочити, але й при обмеженому бюджеті заощадити кошти для відвідин цікавих екскурсій. Найпопулярніші серед 3-зіркових готелів в Дідімі можна назвати: Tuntas Beach Hotel Altinkum, Multi Apartments, Grand Didyma Hotel, Aristo Butik Otel, Atlantik Apart Hotel, Gokkusagi Hotel.

Частина з перерахованих готелів з 3 зірками мають вигідне розташування відносно головних і найцікавіших пам’яток. Тому мандрівники матимуть можливість значно заощадити на транспортних послугах.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *