Справжня насолода зимового відпочинку у містечку Давраз

Розташування курорту

Давраз – це один з наймолодших, але при цьому найпопулярніших гірськолижних курортів Туреччини. Ті, хто обирає тури до Туреччини у цю місцевість, отримають максимум задоволення та комфорту – невисокі ціни, наявність трас різного ступеня складності, а також стабільний сніжний покрив. Курорт розташований на горі з однойменною назвою Давраз, що відноситься до Тавріських гір. 

Як центр гірськолижного спорту, Давраз був заснований у 2006 році, а до цього з 2001 року тут існувала невелика тренувальна база, призначена для занять гірських інструкторів. Та завдяки державним інвестиціям тут був побудований новий комфортабельний готель та обладнані траси для катання.

Територіально курорт відноситься до провінції Іспарта і знаходиться всього за 164 км від Анталії. 

Давраз – це ідеальний відпочинок, адже тут можна кататися на лижах, милуватися незабутніми красотами зимового лісу, прогулянками лісопарком, що всіяний снігом. Але також можливо побувати на пляжі, котрий знаходиться всього за 58 км від гірськолижного курорту. 

Гірськолижний відпочинок

Гірськолижний Давраз підходить як для новачків гірськолижної справі та дітей, так і для досвідчених лижників-професіоналів. Траси знаходяться на висоті 1650 – 2500 метрів над рівнем моря. На базі передбачений працюючий ліфт.

Траси є різні – «зелені», «сині», «червоні» та «чорні», відповідно до рівня підготовки. 

Для тих, хто вперше став на лижі, існують тренувальні траси з пологим спуском, що починаються прямо від дверей лижної школи. Однак й професійні лижники знайдуть тут багато цікавого. Для них є дві «червоних» та дві «чорних» траси, загальною протяжністю 3700 метрів і перепадом висоти у 550 метрів. На курорті існують всі умови для позатрасової їзди та занять серфінгом. Для підйому на потрібну висоту працюють два бугельних і один крісельний підйомник загальною потужністю до 2100 осіб на годину.

Клімат

З грудня місяця в Давразі починається курортний сезон, який триває до початку квітня. Унікальність місця полягає у тому, що навесні тут катання на лижах можна поєднати з купанням у теплих водах Середземного моря. Однак, на відміну від сусіднього Сакликенту, товщина сніжного покриву у Давразі більш стабільна та у «високий» сезон досягає 50 – 100 см. Проте у найхолодніші місяці стовпчик термометра рідко опускається нижче –5°С, а опади бувають рідко.

Пам’ятки міста

У самому Давразі нічого примітного немає, але його околиці залучать не тільки любителів дикої природи, а й шанувальників історії. У декількох кілометрах від гірськолижної бази розташовується стародавнє місто Іспарта, котре знаходиться у середземноморській частині Туреччини. Заснований він ще за часів хеттів, та багатий на пам’ятки архітектури різних епох. Щоб відпочинок став ще більш яскравим, варто поглянути на такі мечеті:

  • Кютлебей (Kutlubey);
  •  Хакі Абді (Haci Abdi);
  •  Фірдевш Паша (Firdevs Pasa);
  •  мавзолей Баби Султана і гостинний двір Ертокуша.

Також недалеко від Давразу знаходяться стародавні міста Антіохія (Antocheia), Аполонія (Apolonia) та Адада (Adada). Поблизу від них проходить знаменитий Язили Каньйон зі знатною «Дорогою Королів». Як стверджує легенда, по ній багато років тому ходив сам Апостол Павло.

Любителі еко-відпочинку можуть відправитися до гірського озера Еирдир, на березі якого можна влаштувати пікнік або ж рибалити.

Готелі та розваги

У Давразі є один готель – Sirene Davras Ski and Wellness hotel, котрий працює по системі «all inclusive». У ньому 127 комфортабельних номерів, велика частина яких обладнана кондиціонерами, сейфами, супутниковим ТБ, міні барами. 

Ввечері гостям готелю також не доведеться нудьгувати. Для цього на його території побудували боулінг, більярд, кілька ресторанів, що пропонують скуштувати страви національної кухні, нічний клуб та різноманітні сувенірні магазини.

Крім катання на лижах Давраз пропонує широкий спектр розваг. У готелі є басейни для занять з плавання, один з яких дитячий. Також діють 4 тенісні корти, є поля для гри в баскетбол, футбол та волейбол.

Щоб помилуватися природою, варто відправитись у Сиглінський або Каснацький ліси, котрі заворожують своєю красою, морозною свіжістю та незабутньою панорамою. Також по лісових стежках можна влаштувати прогулянку на лижах або хвилююче сафарі на снігоходах.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *